Virtuální sídlo podnikání nebo adresa bydliště?

Blog
Nemalá část podnikatelů ani nepřemýšlí o tom, kde si zřídit sídlo podnikání a automaticky uvedou na úřadech adresu svého bydliště. To je samozřejmě v pořádku a cela lege artis, nicméně právě tato skutečnost může vést k různým komplikacím které si nyní představíme.

Podmínky pro umístění sídla v bytě

Sídlo firmy doma vyžaduje splnění určitých podmínek. Základní podmínkou je, že dokážete doložit právní důvod k užívání daných prostor. Pokud je byt ve vlastnictví několika osob, bude potřeba získat potvrzení od všech. Samozřejmě hlavní výhodou podnikání na adrese bydliště je nulový finanční náklad.

Proč si raději sídlo podnikání pronajmout?

Hlavním důvodem proti je logicky ztráta určitého soukromí, protože adresa podnikání je veřejně dostupná, a tak můžete čekat i případnou neohlášenou návštěvu klientů nebo kontrolních úřadů (živnostenského či finančního) přímo v sídle firmy – doma. Dalším výrazným argumentem, který hovoří proti použití vlastního bydliště jako sídla podnikání, je hrozba exekuce. Nikdy totiž dopředu nevíme, jak se bude našemu podnikání dařit a i vzhledem k nedávné celosvětové pandemii viru covid-19 musíme tuto možnost zvažovat dvojnásob. Pokud by se totiž náhodou vaše podnikání dostalo do exekučního řízení, vykonavatel exekuce by navštívil právě vaše bydliště a tam by také uplatňoval nároky věřitelů. Proto jednoznačně nejbezpečnějším a zároveň i nejtransparentnějším řešením je pronajmout si sídlo u renomované společnosti, která nabízí pomoc podnikatelům i firmám v podobě pronájmu sídla podnikání.

Virtuální sídlo s námi!

Pokud se obrátíte s důvěrou právě na nás, nezklameme vás a nabídneme vám služby ušité přímo na míru. Samozřejmostí je, že si vyberete, na jakou adresu si přejete své sídlo podnikání umístit.